Skip to content
Belangen Buitengebied Coevorden

Belangen Buitengebied Coevorden

  • Onze partij
    • Missie en visie
    • Verkiezings-
      programma
      2022-2026
    • Wat hebben we bereikt?
  • Onze Standpunten
  • Onze mensen
    • Wethouder
      • Steven Stegen
      • Erik Holties
    • Fractieleden
      • Henk Mulder
      • Jan Hooge
      • Ton Soppe
      • Thieno Nijenbanning
      • Hans Kamps
      • Hans Wering
      • Dirk Meijer
      • Mickey Stern-du Chatinier
      • Bea Meppelink-de Jager
      • Theo Vinke
    • Burgercommissie leden
    • Bestuur
      • De Vereniging
  • Actueel
    • Agenda
    • Nieuwsbrief
  • Word lid/donateur
  • Contact
    • Linkjes

Jaar: 2019

Jan Tempels (52) geïnstalleerd als raadslid BBC2014

december 30, 2019 adminLeave a comment

Jan Tempels is tijdens de laatste raadsvergadering van het politieke jaar 2019 geïnstalleerd als nieuw raadslid voor Belangen Buitengebied Coevorden (BBC2014).

De 52-jarige inwoner van Dalerveen is in de raad weliswaar nieuwkomer, maar binnen de partij heeft hij zich in bestuurlijk opzicht reeds bewezen. Jan Tempels werd in 2018 gekozen tot voorzitter van BBC2014, die functie ruilt hij nu in voor raadslid. Daar lag van meet af aan ook zijn ambitie. Hij gaat zich bezighouden met de portefeuilles “Bestemmingsplan Buitengebied”, “Kunst & Cultuur” en Grondbedrijf & Vastgoed.

In 2014 werd Tempels al gepolst of hij beschikbaar was als kandidaat-raadslid voor Belangen Buitengebied Coevorden (BBC2014). “Ik was op dat moment bezig met de bouw van ons nieuwe huis in Dalerveen en had dus eigenlijk te weinig tijd. De belangstelling was er echter wel en die is ook de afgelopen vijf jaar intact gebleven.’

“Halverwege 2017 heb ik mij dan ook aangemeld en een aantal fractievergaderingen bijgewoond. Door zelf actief deel te nemen kun je in ieder geval de belangen van je dorp en omgeving naar voren brengen.”

“Waar ik mij in ieder geval sterk voor wil maken is het waarborgen van een goede balans tussen de stad en de dorpen. Wat mij enorm aanspreekt zijn de korte lijntjes tussen de mensen van onze partij en de buurtbewoners. Vandaar ook dat het belangrijk is dat alle dorpen binnen BBC2014 vertegenwoordigd zijn.”

Jan Tempels is geboren en getogen in Dalerveen. In 1992 verhuisde hij naar Emmen. “Daar heb ik ruim twintig jaar gewoond. In 2014 hebben wij in Dalerveen een eigen woning gebouwd waar we met ons gezin met veel plezier wonen.”

Jan startte zijn loopbaan op 16-jarige als timmerman bij bouwbedrijf Voors. Na veel cursussen werd hij werkvoorbereider / calculator. “De laatste zestien jaar ben ik werkzaam bij de woningcorporatie Lefier.”

Jan Tempels heeft besturen in zijn bloed zitten. ‘Van jongs af aan ben ik al betrokken bij verschillende besturen waaronder het FNV.” Voor leden van de vakbond vulde hij onder meer dertig jaar de belastingformulieren in. Jan is bovendien een verdienstelijk tafeltennisser en maakte jarenlang deel uit van Globe Hou Tafel’77, waar hij tot voor kort ook in de toernooicommissie actief was. “In eerste instantie organiseerden we het Ganzen-toernooi en de clubkampioenschappen. De afgelopen drie jaar hebben we in Coevorden de Drentse kampioenschappen georganiseerd.”

“Nu onze kinderen zo langzamerhand hun eigen weg zijn gegaan, krijg je weer wat meer vrije tijd. Aangezien ik toch moeilijk stil kan zitten, is het een geweldige uitdaging om mij als raadslid van BBC2014 in te zetten voor de bevolking van de gemeente Coevorden.”

Jan Tempels wisselt stuivertje met Derk ten Berge, die vanwege zijn verhuizing naar Emmen niet langer deel kon uitmaken van de Coevorder gemeenteraad. Ten Berge neemt de plaats van Tempels binnen het bestuur in.

Coevorden neemt afscheid van bevlogen raadslid Derk ten Berge

december 29, 2019 adminLeave a comment

Derk ten Berge heeft dinsdagavond 17 december afscheid genomen van de gemeenteraad van Coevorden.

De 62-jarige inwoner van Zweeloo verhuisde eerder deze maand naar Emmen, waardoor hij niet langer deel uit kan maken van de gemeenteraad in Coevorden. Jan Tempels (52) uit Dalerveen, voorzitter van BBC2014, heeft het stokje overgenomen.

Derk stond in 2013 samen met zijn dorpsgenoot Jan Piet Heederik aan de wieg van de oprichting van BBC2014. Hij heeft ruim zes jaar mogen ‘meepraten’ in de gemeenteraad van Coevorden. “De tijd is voorbij gevlogen en het was een geweldige ervaring,” blikt hij terug op de boeiende raadsperiode.

Derk is een politicus tussen de inwoners. In het hart van de samenleving, tussen de mensen. Het is zeker niet zijn stijl om de knuppel in het hoenderhok te gooien – daar is hij helemaal de persoon niet voor –  maar als het moet dan moet het….We gaan terug naar het najaar van 2013. Samen met dorpsgenoot Jan Piet Heederik zette Derk een nieuwe politieke partij in de steigers. De Coevorder politieke arena was in rep en roer……. , maar Derk en Jan Piet waren vastberaden…het buitengebied moest veel meer haar tanden laten zien.

Dat Derk van zich liet horen en zich wilde mengen in de toekomstvisie van onze gemeente, was bepaald niet zonder reden: als we onze voorzieningen in de dorpskernen en leefbaarheid van de dorpen voor de toekomst wilden behouden dan moest er volgens Derk en Jan Piet echt iets gebeuren. Beide hebben hun verantwoordelijkheid genomen door een nieuwe politieke beweging op te richten. Geen protestpartij, maar een partij met een duidelijke visie en een sterke en collegiale fractie, waarin iedereen elkaar respecteerde. In de stijl van Derk, recht door zee en doen wat je zegt.

Derk voelde zich in de politieke arena al snel als een vis in het water. Hij kwam in 2014 blanco binnen in de Coevorder politiek, maar sloeg zich er met zijn kenmerkende enthousiasme en ijver prima fier doorheen, ook mede dankzij de steun vanuit de ambtelijke organisatie en zowel coalitie- als oppositiepartijen. Ook dat mag zeker gezegd worden!

Hij kreeg het politieke spel al vrij snel in de vingers en wist de weg in het gemeentehuis goed te vinden. Zelfbewust en met een helder doel voor ogen begon hij aan het karwei. Of het nu op stads-, wijk- of dorpsniveau was – groot of kleinschalig, als lokale volksvertegenwoordiger wilde hij een bijdrage leveren aan de Coevorder gemeenschap. Met glinsterende ogen en een trotse blik zag Derk dat BBC2014 zich in rap tempo doorontwikkelde.

Eén van de belangrijkste doelstellingen die hij samen met de initiatiefnemers bij de oprichting voor ogen had, is gerealiseerd : ‘Er is weer evenwicht tussen stad en het buitengebied.’ De vitaliteit van de dorpen, dat is altijd zijn motto geweest. Daar heeft Derk in de raadsperiode het maximale uitgehaald: alle dorpen moesten de bestaande voorzieningen zoveel als mogelijk behouden en waar dat kon worden uitgebreid. Voor Derk een speerpunt: want je vormt met z’n allen het dorpsleven. Ook zorgen voor een ander en dat niemand meer is dan een ander.

Derk is ook vooral een teamspeler; hij wil graag in een collegiale sfeer opereren. Natuurlijk is er ook in deze raad oppositie, maar Derk heeft altijd gepoogd te verbinden en heeft daar geen onderscheid in willen maken. Enkel met als doel, er voor onze inwoners zijn.

En dan is er nog die positieve instelling, die hij ook  probeert op anderen over te dragen. Meestal in de late uurtjes het glas half leeg, maar tijdens zijn rol als raadslid veelal half vol. Hij staat altijd open voor een lolletje en schiet ook nog wel eens flink in de lach, niet onopgemerkt en zo hoort het ook te zijn!

Bruisend Coevorden: daar wil je zijn, daar wil je blijven!’ ,,En we willen nu echt doorpakken”, zei Derk na de eclatante verkiezingsoverwinning in 2018. Maar blijven doet hijhelaas niet. Hij heeft gekozen voor een nieuwe woonomgeving in Emmen en dat is voorsorteren op de toekomst.

Derk, bedankt voor de fijne samenwerking. Daarnaast bedankt voor je grote inzet voor de Coevorder gemeenschap. We gaan je kennis en expertise, op een breed terrein, zeker missen. Maar vanaf jouw penthouse in Emmen, samen met je steun en toeverlaat en lieve vrouw Klazien, zal je toezicht blijven houden. Gezien je grote betrokkenheid gaan we er vanuit dat we ook de komende jaren nog een beroep op je mogen doen. We wensen je heel veel geluk toe in een goede gezondheid, samen met Klazien, kinderen en kleinkinderen.

Erik Holties, vice-fractievoorzitter BBC2014

Raadsfractie BBC2014 stemt in met aanleg zonnepark Sleen

december 28, 2019 adminLeave a comment

De raadsfractie van BBC2014 heeft tijdens de gemeenteraadsvergadering op dinsdagavond 17 december jl. akkoord gegeven voor de aanleg van het zonnepark in Sleen.

Daar ging een zorgvuldige beraadslaging aan vooraf. Voor de fractie van BBC2014 was de afstand van het zonnepark tot de rand van het dorp een punt van discussie.

Bewoners van de aangrenzende wijk Broekveld voelden zich overvallen toen het plan voor de aanleg van een zonnepark steeds meer gestalte kreeg. Een bezwaar opgesteld door drie wijkbewoners werd dan ook ondertekend door 78 personen, verdeeld over 47 adressen. De bezwaarmakers roerden zich vooral omdat hun uitzicht wordt aangetast. “Ondanks het feit dat de huidige afstand weliswaar binnen de beleidsregel valt, was er volgens de bezwaarmakers toch nog een mogelijkheid om de locatie gedeeltelijk op te schuiven zonder dat de subsidie zou komen te vervallen. We hebben bij het college dan ook aangedrongen om bij de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO) nogmaals navraag te doen over de mogelijkheden”, blikt raadslid Ton Soppe terug.

Initiatiefnemer Solar Proactive meldde begin december tijdens de commissievergadering al dat bij een kleine verschuiving van het park richting het gebouw van het waterschap de subsidie al zou vervallen. Dat wist wethouder Jeroen Huizing ook welhaast zeker, maar toch deed hij de toezegging nog eens navraag te doen bij de RVO. Met de afwijzing als resultaat.

Tijdens de raadsvergadering benadrukte Ton Soppe dat de inwoners van Sleen tijdig zijn geïnformeerd over de plannen. “In het najaar van 2016 heeft Solar Proactive contact gezocht met Dorpsbelangen Sleen voor het beleggen van een informatieavond. De eerste informatieavond heeft plaatsgevonden in april 2017. Onze fractie vindt dat de initiatiefnemer vanaf deze datum tot aan het raadsvoorstel – wat nu op tafel ligt – het participatieproces goed heeft doorlopen. De informatieavonden trokken echter weinig belangstellenden.”

Daarnaast heeft de initiatiefnemer volgens Ton Soppe ook voldoende mogelijkheden geboden om te participeren in het project. “Postcoderoos, coöperatie en goedkope inkoop van panelen zijn een aantal voorbeelden van participatie. En ook de aanpassing van de hoogte van de panelen van 2,50 tot 1,50 is een heel mooi gebaar geweest naar de bewoners.”

Foto: Pixabay

 

BBC2014 positief over beheerplan ‘biodiversiteit gemeentelijke grasbermen’

december 28, 2019 adminLeave a comment

 

De gemeente Coevorden wil de komende jaren de biodiversiteit in de bermen van de wegen vergroten. Om die doelstelling te bereiken heeft de gemeenteraad tijdens de laatste raadsvergadering van 2019 een beheerplan vastgesteld voor de gemeentelijke grasbermen in het buitengebied.

De gemeente beheert ruim 390 hectare aan wegbermen in het buitengebied, waarvan het overgrote deel gelegen is in het agrarisch gebied. Het merendeel van deze bermen wordt geklepeld, waardoor ze veelal een soortenarm en eentonig karakter hebben. Dit beeld van de bermen past niet meer bij de huidige visie op duurzaamheid en biodiversiteit. Meer diversiteit in beheer is dan ook gewenst om de waarde van de bermen te verhogen.

De raadsfractie van BBC2014 toont zich content met het door BTL Advies opgestelde bermbeheerplan. In het coalitieakkoord “Kracht, Energie en Trots” 2018-2022 wordt expliciet aandacht gevraagd voor een prettige omgeving. Onderdeel hiervan is het bevorderen van de prachtige natuur. Door de bermen natuur-technisch te gaan onderhouden wordt een bijdrage geleverd aan het bevorderen van die prettige woon- en leefomgeving. Daarnaast hecht BBC2014 veel waarde aan het voornemen om het onderdeel duurzaamheid op te pakken als uitwerking van het raadsakkoord “Samen Levend”. Een onderdeel van duurzaamheid is het bevorderen van de biodiversiteit.

Vooruitlopend op het raadsakkoord heeft de raad in 2017 gevraagd om een bermbeheerplan op te stellen met de volgende doelstellingen:

1. variatie en structuur in de vegetatie;

2. een zo groot mogelijk aantal planten- en diersoorten (biodiversiteit);

3. gunstige leefomstandigheden voor specifieke en vaak bijzondere soorten.

Met de vaststelling van het bermbeheerplan in de afgelopen raadsvergadering wordt voor een belangrijk deel invulling gegeven aan deze opdracht.

Overigens kon de financiële paragraaf – vanwege een foutieve berekening – door de raad nog niet worden goedgekeurd. Dat krijgt tijdens de eerstvolgende raadsvergadering zijn beslag. Nog voor zijn officiële installatie tot raadslid van BBC2014 gaf Jan Tempels al blijk van een grote accuratesse. Tijdens het doorspitten van de stukken kwam de 52-jarige inwoner van Dalerveen een tabel tegen waar hij op het eerste oog een merkwaardige telling ontdekte. “Ik ben vervolgens deze tabel gaan narekenen en constateerde toen meerdere fouten. Onze fractie heeft dit gemeld bij de wethouder, die vervolgens het hele stuk door de ambtelijke organisatie heeft laten narekenen. Daaruit bleek dat er ook nog andere fouten boven water zijn gekomen. Nu we kunnen beschikken over de juiste financiële cijfers van het bermbeheerplan blijkt er sprake te zijn van een forse besparing van circa 70.000 euro. Dat is toch een mooie meevaller”, zegt Tempels met een brede glimlach.

ACHTERGROND

De biodiversiteit in Nederland staat onder druk. Uit verschillende onderzoeken blijkt dat soortgroepen als vaatplanten, vogels, vlinders en bijen, de laatste jaren zijn afgenomen, vooral in gebieden die gedomineerd worden door landbouw. Een belangrijke oorzaak van deze afname is het verdwijnen van belangrijke habitats, zoals houtwallen, bloemrijke weiden, bermen en slootkanten. Ook in Drenthe speelt dit probleem. Uit de dagvlinderatlas van Vlinderwerkgroep Drenthe blijkt dat 10 van de 12 soorten boerenlandvlinders in aantallen achteruit zijn gegaan. Als reactie op deze resultaten is in 2017 door de Provinciale Staten van Drenthe een motie aangenomen om boerenlandvlinders, en biodiversiteit in het algemeen, te stimuleren. Een van de maatregelen om dit doel te bereiken bestaat uit ecologisch bermbeheer.

Bloemrijke wegbermen geven een belangrijke impuls aan de diversiteit van insecten, en daarmee biodiversiteit in het algemeen. Daarom krijgt ecologisch bermbeheer een steeds grotere rol in Drentse gemeenten. Ook in gemeente Coevorden is dit het geval. Zo krijgt natuur-technisch bermbeheer steeds meer aandacht en heeft de gemeente zich in het kader van ‘Heel Drenthe Zoemt’ opgeworpen als ambassadeur van de kleine vuurvlinder.

Foto: Provincie Drenthe

 

Wens voor de feestdagen en 2020

december 18, 2019 adminLeave a comment

BBC2014 brengt werkbezoek aan Area Reiniging

december 1, 2019 adminLeave a comment

Coevorden / Emmen – De raadsfractie en het bestuur van Belangen Buitengebied Coevorden (BBC2014) hebben afgelopen week een werkbezoek gebracht aan Area Reiniging in Emmen.

Tijdens de ruim twee uur durende bijeenkomst gaf algemeen-directeur mevrouw A.F. Groenewold een interessant kijkje in de keuken bij Area Reiniging. Het bedrijf is onder meer voor de gemeente Coevorden verantwoordelijk voor de afvalverwerking en zet alles op alles om uit afval zoveel mogelijk grondstoffen terug te winnen.

Restafval fors verlagen

Het werkbezoek aan Area Reiniging stond al enige tijd op de prioriteitenlijst van BBC2014. Net als andere gemeenten wil Coevorden de hoeveelheid restafval fors verlagen. Uit recente cijfers blijkt dat er bij het scheiden van afval in de gemeente Coevorden nog een wereld te winnen is. In 2018 werd per inwoner 213 kilo restafval geproduceerd. Terwijl de ambitie is om in 2025 op 30 kilo te zitten.

Nog lang niet

Zover is de gemeente Coevorden – net als de rest van het land – nog lang niet. “Er zal dan ook een doorbraak moeten komen”, erkennen BBC2014 en Area Reiniging. “Er zijn nog wat baanbrekende innovaties nodig.” Inmiddels heeft Area Reiniging vier toekomstscenario’s in kaart gebracht, waarover de Coevorder raad zich volgend jaar moet gaan uitspreken. Daarbij is in de eerste plaats alles gericht om de ambitie van het landelijke Uitvoeringsprogramma VANG te verwezenlijken: 100 kilo restafval per inwoner per jaar en 75 procent afvalscheiding in 2020.

Winst voor iedereen

Fractievoorzitter Ferry Booij van BBC2014 is van oordeel dat we nog veel meer moeten gaan nadenken over restafval. “Het is niet alleen duur, maar ook heel milieubelastend om dit restafval te verwerken. We zullen daarom bij het scheiden van afval de bereidheid moeten tonen om de patronen in huis aan te passen.” Booij beseft dat de afvalinzameling wellicht een stuk eenvoudiger kan. “Het is soms nog te ingewikkeld. Neem nou het pmd-afval: plastic, metaal en drankkartons. Dat levert in de huishoudens regelmatig discussies op, want niet iedereen is nog voldoende op de hoogte welk afval wel of niet in de pmd-bak kan.” Meer communicatie met de inwoners is volgens Booij dan ook cruciaal. “We moeten meer bewustwording creëren dat al die waardevolle grondstoffen in de gemeente Coevorden niet meer in de verkeerde container belanden. Dat is winst voor iedereen: meer recycling en minder vernietiging van herbruikbare grondstoffen is beter voor het milieu en de portemonnee.”

Effecten milieupas

Tijdens het werkbezoek kwam ook de invoering van de milieupas aan de orde. In april van dit jaar veranderde niet alleen de inzamelfrequentie, maar hebben inwoners van de gemeente Coevorden voor het bezoek aan de milieustraten in Coevorden en Zweeloo een milieupas nodig om grof afval te brengen. Met de pas wil de gemeente vooral regelen dat alleen inwoners van de gemeente Coevorden toegang hebben tot de milieustraten. De eerste resultaten zijn positief. Het effect over geheel 2019 wordt komend voorjaar bekendgemaakt.

Op naar 100 kilo….!

BBC2014 kijkt samen met Area Reiniging uit naar de resultaten van 2019. Ondertussen blijft het regionaal afvalbedrijf het groente-, fruit- en tuinafval, het PMD en het overgebleven restafval met veel genoegen voor de gemeente Coevorden inzamelen. De slogan van BBC2014 en Area Reiniging is glashelder:  op naar de 100 kilo!

 

Bijschrift foto: Fractie en bestuur van Belangen Buitengebied Coevorden (BBC2014) brachten afgelopen week een werkbezoek aan Area Reiniging in Emmen. Mevrouw A.F. Groenewold (algemeen directeur) en A. Marissen (Product Manager Gemeentelijke accounts) worden op de foto geflankeerd door de fractieleden van BBC2014.

BBC2014 wil investeren in toekomstbestendigheid van de dorpen

november 19, 2019 adminLeave a comment

Voorafgaande aan de kaderbrief 2021 – die in juni 2020 door het Coevorder college wordt gepresenteerd – moet er een aanvang zijn gemaakt met de visie over de toekomstbestendigheid van de dorpen in de gemeente Coevorden.

De raad van Coevorden nam afgelopen week tijdens de begrotingsvergadering met ruime meerderheid een motie aan die daarvoor moet zorgen. De motie was een gezamenlijk initiatief van Belangen Buitengebied Coevorden (BBC2014) en de PvdA.

In nauwe samenspraak met de inwoners en belangengroeperingen wordt er komend voorjaar een start gemaakt met een visie, die de toekomstbestendigheid van de dorpen gestalte moet gegeven. “In veel van onze kernen zien we gebouwen en openbare ruimten die wel een oppepper kunnen gebruiken of waar mogelijk nieuwbouw of sloop aan de orde kan zijn”, zegt fractievoorzitter Ferry Booij in een toelichting op de motie.

Kostenraming 

De visie moet college en gemeenteraad duidelijkheid verschaffen wat er nodig is om de dorpen toekomstbestendig te maken. “Pas daarna kan een kostenraming worden gemaakt, maar onze partij dringt wel aan op een spoedige aanpak. Volgend najaar – bij de behandeling van de begroting van 2021 – moeten de herstructureringskosten in kaart zijn en de eerste projecten worden uitgerold.”

Evenwicht

Tijdens de begrotingsvergadering van afgelopen week noemde de fractie van BBC2014 het van groot belang dat het woongenot van de inwoners in het buitengebied gewaarborgd blijft. “Naast de Coevorder binnenstad en de stadswijken willen we ruim aandacht voor onze dorpen. Toekomstbestendige dorpen en een toekomstbestendige stad, die in evenwicht zijn én elkaar versterken. Het is belangrijk dat de gemeente Coevorden zich mede profileert met een goed woonvestigingsklimaat in het buitengebied”, aldus Ferry Booij.

In de visie op ”toekomstbestendige dorpen” moet ook ruimte worden gegeven aan elementen als cultuur, kunst en historie. “Deze kunnen een belangrijke bijdrage leveren aan de leefbaarheid.”

Raadsbrede steun motie BBC2014: Onderzoek zorggeschikte ouderenhuisvesting én stimuleren doorstroom starters

november 18, 2019 adminLeave a comment

Er komt op korte termijn een onderzoek om de behoefte aan zorggeschikte ouderenhuisvesting in de dorpen in de gemeente Coevorden in kaart te brengen. 

De gemeenteraad van Coevorden nam afgelopen week tijdens de begrotingsvergadering unaniem een motie aan die daarvoor moet zorgen. De motie was ingediend door Belangen Buitengebied Coevorden (BBC2014).

 

Volgens fractievoorzitter Ferry Booij van BBC2014 is er op dit moment onvoldoende zicht hoe groot de mismatch is tussen vraag en aanbod voor de steeds groter wordende groep ouderen. “Terwijl het aantal zeventigplussers steeds verder toeneemt, ervaren we ook in onze gemeente dat het op de woningmarkt spaak loopt tussen vraag en aanbod. Deze mismatch moeten we in gezamenlijk verband het hoofd bieden. Dat is de reden waarom onze partij een onderzoek wil naar de behoefte van ouderenhuisvesting.”

 

Voorts verwacht BBC2014 dat steeds meer inwoners in de toekomst een beroep gaan doen op aanpassing van hun woning via de Wet Maatschappelijk Ondersteuning (WMO) en dit hoge kosten met zich meebrengt voor de gemeente. “Het onderzoek moet ook duidelijkheid geven over de woonsituatie en woonwensen van senioren in de gemeente Coevorden.”

Doorstroom ten behoeve starters

Voor BBC2014 is niet alleen relevant voor ‘wie bouwen we’, maar ook ‘welke woningen willen we graag vrijspelen voor starters en kleine huishoudens.’ BBC2014 ziet op dit moment een duidelijke tendens dat de doorstroom ten behoeve van starters binnen de dorpen wordt belemmerd doordat er onvoldoende woningen voor ouderen beschikbaar zijn. “Volgens ons zal het effect van doorstroom dan ook een positieve invloed hebben op het beschikbaar komen van woningen voor onder meer starters.”

Prima woonvisie

Ferry Booij benadrukt dat er weliswaar een prima woonvisie ligt – die nog actueel is – maar waarvan de ambities nog wel moeten worden gerealiseerd. “ In 2017 is de woonvisie ‘Hier wil je wonen’ door de gemeenteraad van Coevorden vastgesteld. In deze woonvisie is aandacht voor verschillende doelgroepen. Ook heeft de gemeente hierin verschillende ambities uitgesproken ten aanzien van doelgroepen en een actieve rol in het beïnvloeden van het evenwicht op de woningmarkt. Dit in zowel de kwalitatieve, als kwantitatieve zin. Er bereiken ons steeds meer signalen dat er onvoldoende aanbod van ouderenhuisvesting in de dorpen is, zowel in de huur als de koopsector. Op basis van de uitkomsten van het onderzoek kunnen we concrete maatregelen nemen.”

BBC2014 op werkbezoek bij de buitenzwembaden

november 9, 2019 adminLeave a comment

Zwinderen/Zweeloo/Noord-Sleen – De drie openluchtbaden in de gemeente Coevorden trekken gezamenlijk op in de verdere verduurzaming van de accommodaties. Nog deze maand presenteren de bestuursleden van de zwembaden in Zweeloo, Noord-Sleen en Zwinderen een uitgewerkt verduurzamingsprogramma aan de gemeente Coevorden. Dat bleek deze week tijdens een werkbezoek van de fractie van Belangen Buitengebied Coevorden (BBC2014) aan de drie buitenbaden.

Content

De drie stichtingen hebben de afgelopen jaren al veel geïnvesteerd in energiemaatregelen, maar voor een verdere verduurzaming zijn nog aanvullende investeringen nodig. De fractie van BBC2014 liet zich informeren over de stand van zaken. De partij is content met het feit dat de drie stichtingen gezamenlijk optrekken en onderling kennis uitwisselen. “Het is belangrijk dat we niet het wiel opnieuw uitvinden. Het bundelen van krachten en plannen is een uitstekende zaak”, aldus fractievoorzitter Ferry Booij van BBC2014, die tijdens het werkbezoek nogmaals de belangrijke en onmisbare rol van de vrijwilligers benadrukte.

Energieslurpers

De drie zwembaden stonden jarenlang te boek als energieslurpers, maar dankzij tal van besparende maatregelen is de gas- en elektriciteitsrekening van de accommodaties de afgelopen jaren vrij drastisch gedaald. “Een te hoog energiegebruik was jarenlang kenmerkend voor onze baden en daarom is vooral ingezet op efficiëntieverbetering. We hebben gezamenlijk flinke stappen gezet, maar met het voorliggende verduurzamingsprogramma willen we toewerken naar een vrijwel gasloos zwembad”, zegt Nico Westerhuis van Zwembad Zweeloo.

Ook het Bosbad Noord-Sleen heeft flink ingezet op verduurzaming, maar gasloos is voor voorzitter Jan Roelof Kunstman geen doel op zich. ‘We willen niet ten koste van alles een gasloos zwembad, maar kijken ook naar andere vormen van verduurzaming. Wij hebben plannen voor een investering in zonnepanelen, daarmee besparen we juist aanzienlijk op de elektra. En als de aangrenzende biovergister op termijn weer in gebruik worden gesteld, dan is het Bosbad al gasloos”.

Complexe materie

Piet Reurink was namens Stichting Bosbad Zwinderen bij het werkbezoek van BBC2014 aanwezig. De 71-jarige inwoner van Gees is al bijna dertig jaar nauw bij het bad betrokken. In zijn functie als penningmeester weet Reurink hoe belangrijk de verdere verduurzaming van het zwembad is. “Het is een complexe materie, want door voortschrijdend inzicht en opgedane ervaringen moeten we wel de juiste afwegingen maken.”

De drie stichtingsbesturen rekenen bij de uitvoering van de plannen op subsidie van de gemeente en provincie.

Zweeloo mag zich hartveilig noemen

november 7, 2019 adminLeave a comment

‘Een AED, daar red je levens mee.’ De slogan is in de herinnering van Gitta Vaessen gegrift. Twee jaar geleden werd haar man Henk tijdens een vakantie op Ameland getroffen door een hartstilstand. “Dankzij kordaat ingrijpen van kundige personen met een AED is het gelukkig goed met hem afgelopen”, vertelt Gitta.

Op initiatief van de 64-jarige inwoonster van Zweeloo hangt er sinds afgelopen maand een openbare AED aan de schuur van haar woonboerderij aan De Wheem 6. “Ik voel me bijna vereerd dat de defibrillator hier mag hangen”, onderstreept Vaessen het belang van deze belangrijke voorziening voor haar dorp. “De aanwezigheid van een AED kan daadwerkelijk het verschil maken tussen leven en dood. Ik heb het van dichtbij ervaren en dat vergeet je nooit meer. Dat heeft mij enorm gemotiveerd om Zweeloo, samen met de buurtbewoners, een stuk hartveiliger te maken.”

Hartveiligheid in dorp

De persoonlijke ervaring was dan weliswaar de aanleiding, maar Gitta benadrukt dat het haar vooral gaat om het vergroten van de hartveiligheid van het dorp. “Dankzij deze AED, die 24 uur per dag beschikbaar is, zijn we daar gelukkig nu in geslaagd. Dat is voor mij een hele geruststelling.”

Cruciaal

Met haar achtergrond als paramedicus weet Gitta Vaessen hoe belangrijk het is om zo snel mogelijk te starten met goede reanimatie in combinatie het toedienen van een eventuele schok via een AED. “Het is cruciaal dat er direct met 112 wordt gebeld en er binnen zes minuten adequate hulp geboden kan worden, want dat vergroot de kans op overleving.”

Dorpsbudget 2019

De aanschaf van de AED is volledig mogelijk gemaakt door een bijdrage uit het dorpsbudget Zweeloo 2019. Bestuurslid Alex Klingenberg van Dorpsbelangen Sweel is blij met deze aanwinst voor Zweeloo. “Het geeft een stukje extra veiligheid. Niet alleen voor de buurt en het dorp, maar ook voor onder meer toeristen en fietsers die hier langskomen.”

Berichten navigatie

Oudere berichten

Recente berichten

  • BBC2014: ‘dit is ontzettend zuur’
  • BBC2014 blij met behoud milieustraten
  • BBC2014 zeer kritisch…
  • Miljoenen voor sporthallen in dorpen Coevorden.
  • BBC2014 verwelkomt met Wouter en Daan twee jonge burgercommissieleden

Archieven

  • 2025
  • 2024
  • 2023
  • 2022
  • 2021
  • 2020
  • 2019
  • 2018
  • 2017

Categorieën

  • Algemeen
  • Bestuur BBC2014
  • Burgerparticipatie
  • Coalitieakkoord
  • Dienstverlening
  • Documenten
  • Dorpsvisie
  • Duurzaamheid
  • Economie
  • Financiën
  • Fractie BBC2014
  • Gemeenteraadsverkiezingen
  • Jeugd
  • Kunst en cultuur
  • Milieu
  • Mobiliteit
  • Onderwijs
  • Openbaar vervoer
  • Openbare orde
  • Recreatie
  • Ruimtelijke ordening
  • Sociaal domein
  • Sport
  • Toerisme
  • Uncategorized
  • Veiligheid
  • Verbindend besturen
  • Verkeer
  • Volksgezondheid
  • Vrijwilligers
  • Vrijwilligers
  • Wethouder
  • Wonen en leefbaarheid
  • Zorg en welzijn

Berichten navigatie

Oudere berichten

Contact

Wilt u een onderwerp bespreken met Belangen Buitengebied Coevorden of heeft u vragen?

Neem dan contact op met het secretariaat via telefoonnummer 06 44005977  of door een bericht te sturen naar info@bbc2014.nl.

Postadres

Secretariaat BBC2014
Markeweg 13
7854 PD Aalden

info@bbc2014.nl

https://www.facebook.com/BBC2014
© 2021 Belangen Buitengebied Coevorden   |   Fotografie door Ruud Janse Fotografie   |   Website door Sanne Nijboer